Binance wznawia usługi w tym kraju po działaniach regulacyjnych

Binance Wznawia Uslugi W Tym Kraju Po Dzialaniach Regulacyjnych 6ad19c0, NEWSFIN

Binance Wznawia Uslugi W Tym Kraju Po Dzialaniach Regulacyjnych B7774c5, NEWSFIN

Giełda kryptowalut Binance wznowiła świadczenie usług w Belgii po około trzymiesięcznym zawieszeniu z powodu działań regulacyjnych.

W niedawnym oświadczeniu Binance czytamy:

“Różne produkty i usługi Binance są ponownie dostępne dla belgijskich użytkowników, którzy zaakceptowali nasze nowe Warunki użytkowania.”

Oddział w Belgii wprowadza zaktualizowane warunki użytkowania

Zgodnie z niedawnym oświadczeniem, Binance ogłosiło ponowne otwarcie rejestracji dla mieszkańców Belgii. Belgowie mogą teraz ponownie korzystać z platformy, co oznacza koniec prawie trzymiesięcznego zawieszenia usługi w regionie.

Belgijscy użytkownicy, którzy chcą ponownie skorzystać z usługi lub zarejestrować się po raz pierwszy, muszą wyrazić zgodę na zmieniony zestaw warunków.

27 czerwca belgijski Urząd Nadzoru Usług i Rynków Finansowych (FSMA) nakazał giełdzie zaprzestanie świadczenia wszystkich usług wymiany kryptowalut w Belgii.

FSMA wskazała na rygorystyczne przepisy dotyczące ułatwiania prania pieniędzy i finansowania terroryzmu. Oskarża Binance o świadome ułatwianie takich usług spoza Belgii:

“W związku z tym FSMA nakazała Binance zaprzestanie, ze skutkiem natychmiastowym, oferowania lub świadczenia takich usług w Belgii.”

“Z przyjemnością informujemy, że od dziś nowe rejestracje mieszkańców Belgii są ponownie mile widziane na naszej platformie.”

Trwająca walka Binance z organami regulacyjnymi

FSMA zapewniła, że złożyła wiele zapytań do platformy wymiany w celu uzyskania informacji. Urazy dotyczyły głównie źródła przedmiotowych usług.

Giełda nie przekonała jednak FSMA, że podmioty działają w belgijskich ramach prawnych ku zadowoleniu FSMA.

Według danych DefiLlama, Binance ma całkowitą wartość zablokowaną (TVL) w wysokości 57,25 mld USD.

Binance Wznawia Uslugi W Tym Kraju Po Dzialaniach Regulacyjnych 7cba3a9, NEWSFIN

Wykres całkowitej zablokowanej wartości (TVL) dla Binance. Źródło: DeFiLlama

FSMA również niedawno wdrożyła rygorystyczne środki dotyczące kryptowalut.

W kwietniu FSMA wprowadziła przepisy mające na celu promocję kryptowalut w Belgii. Orzekła, że firma kryptowalutowa musi powiadomić FSMA dziesięć dni przed rozpoczęciem kampanii reklamowej. Każda promocja musi również zawierać zastrzeżenie na dole stwierdzające:

“Jedyną gwarancją w kryptowalutach jest ryzyko.”

Tymczasem Binance pozostaje uwikłane w wyzwania regulacyjne na całym świecie. Amerykański oddział giełdy, Binance.US, niedawno poprosił o oddalenie pozwu przeciwko SEC.

Giełda twierdzi, że jej działalność nie wyrządziła żadnej szkody inwestorom. Dlatego też twierdzi, że nie powinna ponosić żadnych kar za naruszenia bezpieczeństwa.

“Co ważne, SEC nie twierdzi, że BHL lub pan Zhao popełnili jakiekolwiek oszustwo lub zaszkodzili pojedynczemu inwestorowi.”

W dniu 5 czerwca SEC postawiła 13 zarzutów przeciwko giełdzie kryptowalut. Obejmują one zarzuty działania jako niezarejestrowana giełda, broker-dealer i agencja rozliczeniowa.

Zbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIKZbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIK

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *