Binance i Changpeng ‘CZ’ Zhao złożyli wniosek do sądu o oddalenie pozwu SEC

Binance I Changpeng Lsquocz Zhao Zlozyli Wniosek Do Sadu O Oddalenie Pozwu Sec 0d11c2a, NEWSFIN

Binance I Changpeng Lsquocz Zhao Zlozyli Wniosek Do Sadu O Oddalenie Pozwu Sec C5ca5ca, NEWSFIN

W niedawnym postępowaniu sądowym Binance, Binance.US i CEO Changpeng “CZ” Zhao formalnie poprosili o oddalenie złożonego przeciwko nim pozwu amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC).

W zgłoszeniu Binance stwierdził:

“Roszczenia SEC przeciwko BHL i panu Zhao nie są zgodne z prawem.”

Binance dąży do obalenia wszystkich zarzutów w pozwie

Zgodnie z niedawnym wnioskiem sądowym, Binance, Binance.US i CEO Changpeng Zhao złożyli wniosek o oddalenie wszystkich zarzutów w pozwie SEC.

W dniu 5 czerwca SEC złożyła pozew, stawiając 13 zarzutów przeciwko giełdzie kryptowalut. Obejmuje on zarzuty prowadzenia niezarejestrowanych giełd, brokerów-dealerów i agencji rozliczeniowych.

Jednak ostatnie zgłoszenie twierdzi, że inwestorzy nie ponieśli żadnej szkody:

“Co istotne, SEC nie twierdzi, że BHL lub pan Zhao popełnili jakiekolwiek oszustwo lub zaszkodzili pojedynczemu inwestorowi”.

Ponadto podnosi kwestię zasadności pozwu. Podkreśla swój argument dotyczący braku jasności SEC w odniesieniu do definicji papieru wartościowego:

“Jeśli istnieją jakiekolwiek wątpliwości, że nowatorskie podejście SEC do znaczenia ‘kontraktu inwestycyjnego’ jest błędne, to doktryna poważnych pytań rozstrzyga te wątpliwości na niekorzyść SEC.”

Ponadto kwestionuje BNB – token wprowadzony przez Binance – jako papier wartościowy w okresie pierwszej oferty monet (ICO).

Binance I Changpeng Lsquocz Zhao Zlozyli Wniosek Do Sadu O Oddalenie Pozwu Sec 733d21c, NEWSFIN

Wykres ceny BNB za 1 miesiąc. Źródło: BeInCrypto

Giełda nadal zmaga się z ciągłymi wyzwaniami

Niezależnie od przedstawionych argumentów, twierdzi, że oskarżenie jest “przedawnione”.

Wynika to z faktu, że oferta miała miejsce ponad pięć lat przed wszczęciem sprawy przez SEC. Ponadto twierdzi, że SEC nie udało się “wiarygodnie stwierdzić”, iż oferta była “transakcją krajową”.

Binance i CZ twierdzą również, że tylko Kongres Stanów Zjednoczonych ma uprawnienia do podejmowania decyzji politycznych o “skali”, o którą SEC zwraca się do sądu.

Ma to miejsce po rezygnacji dyrektorów ds. prawnych i ryzyka w Binance.US.

14 września BeInCrypto poinformowało, że Krishna Juvvadi, szef działu prawnego i Sidney Majalya, dyrektor ds. ryzyka, ustąpili ze swoich ról ze skutkiem natychmiastowym.

Zaledwie dzień wcześniej Brian Shroder, dyrektor generalny Binance.US, opuścił giełdę. To doprowadziło do tymczasowego mianowania Normana Reeda, dyrektora ds. prawnych, na jego miejsce.

Zbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIKZbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIK

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *