Banki mają spore problemy z integracją blockchain

Banki Maja Spore Problemy Z Integracja Blockchain D410dd3, NEWSFIN

Banki Maja Spore Problemy Z Integracja Blockchain Bf497a5, NEWSFIN

W niedawnym wywiadzie Sergey Nazarov, współzałożyciel Chainlink , podkreślił, że banki, w przeciwieństwie do startupów, nie inicjowały technologii blockchain, co stawia je w niekorzystnej sytuacji, jeśli chodzi o jej przyjęcie.

„Banki poczyniły bardzo duże inwestycje w bezpieczeństwo swojej istniejącej infrastruktury i przeszkoliły wiele osób w zakresie korzystania z tej infrastruktury, co bardzo różni się od start-upów” – zadeklarował.

Banki zachowują ostrożność przy wdrażaniu Blockchain ze względu na inwestycje SWIFT

W wywiadzie z 19 września współzałożyciel Chainlink, Siergiej Nazarow, mówił o tym, jak znaczne inwestycje banków na całym świecie w infrastrukturę SWIFT sprawiają, że wdrażanie blockchainu w swoich systemach staje się bardziej skomplikowane.

SWIFT dominuje w świecie bankowości jako najprostsza metoda płatności i rozliczeń międzynarodowych.

„Więc banki polegają na tych systemach, przywiązują do nich ogromną wartość i nie pozbywają się ich… Jedynym sposobem, w jaki banki będą mogły efektywnie wykorzystywać blockchain, jest wykorzystanie istniejącej infrastruktury”.

Wyjaśnia, że ​​eksperyment protokołu Cross-Chain Interoperability Protocol (CCIP) firmy Chainlink z kilkoma czołowymi bankami wykazał trzy kluczowe wnioski.

W momencie publikacji cena Chainlink wynosi 6,90 USD.

Banki Maja Spore Problemy Z Integracja Blockchain 606cd03, NEWSFIN

Wykres cen Chainlink na 1 miesiąc. Źródło: BeInCrypto

Eksperyment wykazał, że banki mogą łatwo łączyć się z wieloma sieciami blockchain, korzystając z istniejącej infrastruktury SWIFT, co wymaga minimalnego wysiłku. Umożliwia to efektywną interakcję z wieloma sieciami, zarówno publicznymi, jak i prywatnymi.

Blockchain usprawnia współpracę pomiędzy bankami

Ponadto ułatwia efektywne transakcje międzybankowe pomiędzy różnymi sieciami, a sieci prywatne mogą teraz płynnie łączyć się z sieciami publicznymi.

Zdaniem Nazarowa umożliwia to transfer wartości z sektora bankowości prywatnej do publicznej branży blockchain, znacząco wpływając na oba sektory.

15 września BeInCrypto poinformowało, że australijski bank ANZ korzystał z CCIP Chainlink. ANZ wykorzystała to do rygorystycznego przetestowania zakupu aktywów za pomocą tokenów.

Nigel Dobson, kierownik portfela ANZ, zadeklarował proaktywną eksplorację zdecentralizowanych sieci przez bank. Zwrócił uwagę na rosnące zaufanie wśród inwestorów instytucjonalnych .

„Banki coraz częściej badają przypadki użycia tokenizowanych aktywów, a według niedawnego raportu EY 93 procent inwestorów instytucjonalnych wierzy w ich długoterminową wartość”.

W oświadczeniu z 17 lipca Chainlink ogłosił uruchomienie CCIP. Przedstawiciele zauważyli również, że zapewnienie rozwiązania dla globalnego sektora bankowego jest trudne.

W oświadczeniu wyjaśniono, że nie chodzi tylko o odpowiedni produkt. Chodzi mianowicie o uniwersalny standard umożliwiający bezpieczną i elastyczną współpracę w branży.

Zbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIKZbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIK

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *