Avalanche (AVAX) i presja inflacyjna: Co może się wydarzyć dalej?

Avalanche Avax I Presja Inflacyjna Co Może Się Wydarzyć Dalej 4622e4f, NEWSFIN

Byki Avalanche (AVAX) utrzymały się w strefie oporu na poziomie 10 dolarów w obliczu presji sprzedaży związanej z odblokowaniem tokenów o wartości 100 milionów dolarów 26 sierpnia. Analiza danych w łańcuchu rozważa możliwość odbicia ceny AVAX w nadchodzących tygodniach.

Cena Avalanche (AVAX) w dalszym ciągu konsoliduje się w okolicach 10 dolarów. Gdy byki i niedźwiedzie zmierzą się z krytycznym poziomem wsparcia na poziomie 10 dolarów, analiza danych w obrębie łańcucha pozwala sprawdzić, który blok inwestorów prawdopodobnie zwycięży. 

Wieloryby pochłaniają presję inflacyjną

26 sierpnia zespół Avalanche przeprowadził szeroko zapowiadane wydarzenie polegające na odblokowaniu tokena, w wyniku którego do obiegu trafiło 9,54 miliona tokenów AVAX. Jednak dane dotyczące łańcucha pokazują, że bycze wieloryby Avalanche podejmują energiczne wysiłki, aby złagodzić presję inflacyjną. 

Poniższy wykres IntoTheBlock pokazuje, że napływ netto do portfeli Large Holder wzrósł w tym tygodniu. 31 sierpnia osiągnął natomiast dwumiesięczny szczyt na poziomie 2,46 mln AVAX. 

Avalanche Avax I Presja Inflacyjna Co Może Się Wydarzyć Dalej 3481807, NEWSFIN

Cena Avalanche (AVAX) pod presją inflacyjną | Przepływy sieciowe dużych posiadaczy, wrzesień 2023 r. | Źródło: IntoTheBlock

Portfelki dużych posiadaczy według definicji ntoTheBlock to adresy, które trzymają co najmniej 0,1% ogólnej liczby tokenów w obiegu. Dla kryptowaluty AVAX ten próg oznaczałby posiadanie co najmniej 353,496.24 AVAX lub inwestycje o wartości 3,5 miliona dolarów.

Poniższy wykres ilustruje, jak ta grupa milionerów inwestujących w Avalanche zaczęła podejmować zauważalne wysiłki w celu złagodzenia presji sprzedaży tuż po wydarzeniu odblokowania tokenów 26 sierpnia.

AVAX prawdopodobnie uniknie długotrwałej korekty cenowej, jeśli będą kontynuować ten trend.

Inwestorzy strategiczni mogą wykorzystać negatywne nastroje

Gdy zbliżało się wydarzenie odblokowania tokena, nastrój w ekosystemie Avalanche stał się zauważalnie nerwowy. Poniższy wykres ilustruje, jak 21 sierpnia wskaźnik opisujący sentyment do AVAX wszedł głęboko w obszar ujemny na poziomie -2,56. Po tygodniu gwałtownych wahań nadal znajduje się w czerwonej strefie na poziomie -0,5. 

Avalanche Avax I Presja Inflacyjna Co Może Się Wydarzyć Dalej 2f06bf1, NEWSFIN

Cena Avalanche (AVAX) pod presją | Ważony sentyment, wrzesień 2023 r. | źródło: Santiment

Wskaźnik Weighted Sentiment ocenia ogólny nastrój w określonej społeczności blockchain. Zasadniczo porównuje liczbę pozytywnych komentarzy na temat projektu z negatywnymi wzmiankami. 

Kiedy w trakcie korekty cen tendencja nastrojów ważonych staje się negatywna, inwestorzy strategiczni mogą zinterpretować powszechną panikę jako idealny moment na wkroczenie i wykupienie spadku.

Ponieważ cena Avalanche znajduje się obecnie pod presją niedźwiedzia, inwestorzy kupujący spadek mogą w sposób niezamierzony wywołać odbicie. Oczywiście, o ile to założenie się sprawdzi.

Prognoza ceny AVAX: konsolidacja powyżej 9 dolarów

Jeśli entuzjastyczne wieloryby nadal będą wykorzystywać negatywny sentyment, mogą wchłonąć presję ze strony niedźwiedzi i utrzymać cenę AVAX powyżej 9 dolarów.

Dane dotyczące “In/Out of Money Around Price”, które przedstawiają dystrybucję cen zakupu obecnych posiadaczy Avalanche, również wspierają tę prognozę.

Podkreśla to, że 77 450 inwestorów zakupiło 3,17 miliona tokenów AVAX za minimalną cenę 9,83 dolara. Jak przewiduje się, mogą oni stanowić znaczące wsparcie, szczególnie jeśli duże posiadacze będą nadal dokupywać.

Jednak jeśli niedźwiedzie zdołają przełamać to wsparcie, cena Avalanche może spaść poniżej 9 dolarów pod wpływem silnej presji inflacyjnej.

Avalanche Avax I Presja Inflacyjna Co Może Się Wydarzyć Dalej 17d58db, NEWSFIN

Prognoza ceny Avalanche (AVAX) | Dane IOMAP, sierpień 2023 r. | Źródło: IntoTheBlock

Jednakże, jeśli strach i niepewność na rynku FUD się uspokoi, byki mogą potencjalnie spowodować wzrost cenowy powyżej 13 dolarów. Niemniej jednak, 697 000 adresów zakupiło 17,2 miliona AVAX po średniej cenie 11,60 dolarów. Jeśli zdecydują się na wcześniejszy zysk, cena AVAX może ponownie odreagować.

Jeśli jednak ten poziom oporu nie utrzyma się, cena AVAX w końcu może odzyskać poziom 13 dolarów. Niemniej jednak na powyższym wykresie można zauważyć duże grupy będących na stracie. Oznacza to, że obecnie istnieje więcej oporu niż wsparcia dla AVAX.

Zbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIKZbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIK

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *