Australijski gigant bankowy wykorzysta Chainlink do tokenizowania aktywów

Australijski Gigant Bankowy Wykorzysta Chainlink Do Tokenizowania Aktywoacutew 7076806, NEWSFIN

Jeden z głównych australijskich banków, Australia and New Zealand Banking Group (ANZ), ogłosił niedawno wdrożenie protokołu interoperacyjności międzyłańcuchowej Chainlink (CCIP). Celem ma być symulacja zakupów tokenizowanych aktywów.

W oświadczeniu banku na temat Chainlink czytamy: “ANZ niedawno rozpoczął współpracę z Chainlink CCIP, aby ukończyć transakcję testową. Jej celem jest symulacja zakupu tokenizowanych aktywów przy użyciu A$DC i stablecoina denominowanego w dolarach amerykańskich”.

W niedawnym oświadczeniu lider portfela ANZ Nigel Dobson wyjaśnia, że bada wykorzystanie zdecentralizowanych sieci. Ponadto zauważa, że bank przyjmuje podejście “testuj i ucz się”.

Uznaje on rosnące wsparcie ze strony inwestorów instytucjonalnych. Wierzą oni w przyszłość tokenizowanych aktywów.

“Banki coraz częściej badają przypadki użycia obejmujące aktywa tokenizowane. 93% inwestorów instytucjonalnych wierzy w ich długoterminową wartość, zgodnie z niedawnym raportem EY.”

Dobson podkreśla, że wczesny etap rozwoju doprowadził do rozproszenia aktywów i usług w różnych blockchainach. Uważa on, że sprawniejsze działanie będzie wymagało trochę pracy.

Dobson sugeruje jednak, że Cross-Chain Interoperability Protocol (CCIP) firmy Chainlink może zaoferować rozwiązanie tego problemu. Wyjaśnia, że służąc jako standard interoperacyjności Chainlink, umożliwia instytucjom finansowym łączenie różnych sieci blockchain.

ANZ nawiązał współpracę z Chainlink CCIP w celu przeprowadzenia transakcji testowej. Następnie zademonstrowano bezpieczne rozliczenie międzyłańcuchowe tokenizowanych aktywów przy użyciu A$DC i stablecoina ANZ w dolarach amerykańskich.

Australijski Gigant Bankowy Wykorzysta Chainlink Do Tokenizowania Aktywoacutew D11a4a6, NEWSFIN

Wykres LINK/USD dzięki BeInCrypto

Australijskie banki przyjmują aktywa cyfrowe

Dobson podkreśla, że połączenie istniejących sieci blockchain jest “krytyczne” dla masowej adopcji. Stwierdza on:

“Ten nowy model operacji finansowych on-chain jest obecnie bardzo rozdrobniony. Z aktywami i usługami silosowanymi na różnych blockchainach, które nie zawsze od razu dobrze ze sobą współpracują.”

W ostatnim czasie australijskie banki aktywnie badają zdecentralizowane sieci i stablecoiny. W dniu 19 stycznia National Australia Bank (NAB), główny bank rywalizujący z ANZ, opracował stablecoina o nazwie AUDN. Stablecoin jest oparty na sieci Ethereum i jest powiązany 1:1 z dolarem australijskim (AUD).

W międzyczasie Commonwealth Bank of Australia (CBA) przyjął bardziej ostrożne podejście do kryptowalut, po początkowym poparciu.

W maju 2022 r. CBA zdecydował się wstrzymać uruchomienie aplikacji usług kryptograficznych w związku z trwającą zimą kryptowalutową. CBA przeszedł do historii jako pierwszy australijski bank, który ogłosił usługi kryptograficzne.

Jednak dyrektor generalny Matt Comyn zwrócił uwagę na zaangażowanie banku w zbieranie dodatkowych opinii klientów i oczekiwanie na jasność regulacyjną przed wprowadzeniem produktu.

Aby zapoznać się z najnowszą analizą rynku kryptowalut przez BeInCrypto, kliknij tutaj.

Zbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIKZbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIK

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *