ARK Invest składa pierwszy wniosek na Ethereum ETF

Ark Invest Składa Pierwszy Wniosek Na Ethereum Etf Bdbd593, NEWSFIN

Ark Invest Składa Pierwszy Wniosek Na Ethereum Etf 867dc47, NEWSFIN

Zarządzający aktywami ARK Invest i 21Shares wykonali pierwszy krok w kierunku uruchomienia funduszu notowanego na giełdzie (ETF) dla Ethereum (ETH).

W środę obie firmy złożyły wniosek do amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC). Ubiegają się o zgodę organów regulacyjnych na proponowany przez nich fundusz ETF Ark 21Shares Ethereum.

Po raz pierwszy w historii funduszy ETF Ethereum

Jeśli zostanie zatwierdzony, to byłby pierwszy na świecie ETF oparty na Ethereum dostępny w Stanach Zjednoczonych, oferujący bezpośrednie inwestycje w ETH, drugą najpopularniejszą kryptowalutę. W swoim wniosku fundusz wskazał, że planuje przechowywać swoje aktywa ETH w firmie Coinbase Custody Trust Company.

Dodatkowo, wniosek zawiera szczegóły dotyczące przechowywania większości swoich środków w Ether w portfelu (cold storage) w celach bezpieczeństwa.

Ark Invest Składa Pierwszy Wniosek Na Ethereum Etf Aecd991, NEWSFIN

Wykres USD/ETH / Źródło: www.CoinMarketCap.com

Po tych wiadomościach cena Etheru gwałtownie wzrosła. Następnie jednak spadła do około 1630 USD – mniej więcej na poziomie notowanym wcześniej tego dnia.

Aplikacja ta pojawiła się po niedawnym zwycięstwie sądowym Grayscale przeciwko SEC w sprawie funduszu ETF Bitcoin.

Sąd Apelacyjny stwierdził, że SEC przekroczyła swoje uprawnienia i działała arbitralnie, wymagając zawarcia umowy o podziale nadzoru. W rezultacie unieważnia to odmowę SEC w 2022 r. dotyczącą proponowanej zmiany zasad zezwalającej na notowanie.

Grayscale po raz pierwszy złożyło wniosek o przekształcenie swojego funduszu zamkniętego GBTC w fundusz ETF w 2021 r.

SEC przełożyła decyzje dotyczące ETF Bitcoin do października

5 września Grayscale oświadczyło, że ​​chce jak najszybciej spotkać się z SEC . Firma ma również głęboką nadzieję, że przyśpieszenie procesu zatwierdzenia nastąpi w krótszym terminie.

W następstwie tej decyzji SEC ogłosiła, że ​​opóźnia decyzję w sprawie szeregu kasowych funduszy ETF na Bitcoin. Okres przeglądu został obecnie przedłużony do 17 października.

ARK Invest, założona przez Cathie Wood, specjalizuje się w przełomowych inwestycjach w innowacje i jest szczególnie optymistyczna w przypadku kryptowalut, zwłaszcza Bitcoina (BTC). Aplikacja Ethereum ETF prawdopodobnie zdobędzie znaczny rozgłos.

Stanowisko SEC pozostaje jednak wciąż niepewne. Nie jest jasne, czy organ regulacyjny sprzeciwi się ETF, czy też cała saga zakończy się w sądzie, podobnie jak w przypadku Bitcoina.

Zbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIKZbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIK

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *