Analitycy kierują wzrok na akumulację Bitcoina przed rajdem w 2024

Analitycy Kierują Wzrok Na Akumulację Bitcoina Przed Rajdem W 2024 7168837, NEWSFIN

Rynek Bitcoina odnotował w tym tygodniu mile widziany wzrost po małym zwycięstwie Grayscale nad SEC. Nagły wzrost nie był zbyt duży, a klimat kryptowalut pozostaje chłodny. Analitycy postrzegają obecnie pozostałą część tego roku jako wydłużony okres akumulacji.

Nadzieja i podekscytowanie związane z niedawnym zwycięstwem branży kryptowalut nad SEC mogą być przedwczesne, ponieważ rynki pozostają w długoterminowym stanie konsolidacji. Ile jeszcze potrwa akumulacja BTC?

Akumulacja Bitcoinów trwa 

W dniu 29 sierpnia ceny Bitcoina wzrosły o 2000 dolarów po zwycięstwie Grayscale w sądzie nad SEC. Jednakże aktywo nie osiągnęło nawet wcześniejszych poziomów wsparcia, które przekształciły się w opór na poziomie 29 000 dolarów. Na ten moment jednak wartość głównej kryptowaluty zaczęła się cofać do poprzednich poziomów.

Analityk oraz twórca modelu “stock-to-flow” o pseudonimie PlanB stwierdził, że wzorce rynkowe powtarzają się tak, jak miało to miejsce w poprzednich cyklach. Bitcoin waha się wokół swojej dwuletniej zrealizowanej ceny, podobnie jak to miało miejsce w trzech poprzednich cyklach przed halvingiem.

Zrealizowana cena, zwana również kapitalizacją zrealizowaną, to wartość wszystkich monet w obiegu po cenie, po której ostatnio się poruszały. Można to także uznać za przybliżenie tego, ile cały rynek zapłacił za swoje BTC.

„Tradycyjny taniec Bitcoina wokół dwuletniej zrealizowanej ceny (ciemnoniebieski), kilka miesięcy przed halvingiem oraz przed rozpoczęciem drugiego etapu byka na rynku. Cierpliwości.”

Analitycy Kierują Wzrok Na Akumulację Bitcoina Przed Rajdem W 2024 08061c9, NEWSFIN

Zrealizowana cena BTC / Źródło:  www.Twitter.com

Co więcej, sześciomiesięczny okres poprzedzający halving zawsze był powolny, zwłaszcza w sierpniu i wrześniu. 

Inny analityk „IncomeSharks” powtórzył tę opinię, stwierdzając: „Powinniśmy mieć całą zimę na gromadzenie BTC przed 2024 rokiem”. Do swojej poprzedniej wypowiedzi dodał następująco:

„Idealnie byłoby, gdyby lokalne dno utworzyło się w październiku. Zima rzadko jest łaskawa dla kryptowalut, ale zazwyczaj dają znakomite okazje wejścia.”

Przewiduje się kolejny ruch korekcyjny, a następnie kilka miesięcy konsolidacji w okolicach obszaru od 25 000 do 26 000 dolarów, aby zakończyć rok.

Analitycy Kierują Wzrok Na Akumulację Bitcoina Przed Rajdem W 2024 A27a536, NEWSFIN

Strefa akumulacji Bitcoinów i prognoza cen BTC / Źródło: www.Twitter.com

Analitycy CryptoQuant poinformowali, że ostatni wzrost BTC był napędzany giełdami instrumentów pochodnych, a nie giełdami spot. Sugeruje to, że w odpowiedzi na wiadomości doszło do bardzo niewielu działań detalicznych lub zakupu BTC na rynkach spot. 

Perspektywy cen BTC 

Co więcej, możemy zauważyć tę tendencję w cenach spotowych Bitcoina, które już zaczęły się cofać po osiągnięciu poziomu 28 000 dolarów podczas wtorkowego handlu.

Bitcoin już wycofał się o 2% od tamtego szczytu i w chwili pisania notowań oscylował w okolicach 27 427 dolarów.

Analitycy Kierują Wzrok Na Akumulację Bitcoina Przed Rajdem W 2024 66cc80d, NEWSFIN

Cena BTC w USD za 1 miesiąc / Źródło: www.BeInCrypto.com 

Co więcej, wartość aktywów spadła w ciągu ostatnich dwóch tygodni o 6%. Inwestorzy z pewnością przyzwyczaili się do większych wzrostów przy pozytywnych informacjach. Tym bardziej biorąc pod uwagę jedną z najbardziej pozytywnych wyników prawnych w tym roku.

Wygląda na to, że wciąż jednak znajdujemy się w okresie znanym pod nazwą „krypto-zima”.  

Zbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIKZbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIK

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *