Amerykańska giełda w trendzie spadkowym: Czy rynki krypto będą czerwone w październiku?

Amerykanska Gielda W Trendzie Spadkowym Czy Rynki Krypto Beda Czerwone W Pazdzierniku Bc8a6ca, NEWSFIN

Niedźwiedzie zyskują na sile zarówno na rynkach kryptowalut, jak i akcji tradycyjnych, ponieważ główne amerykańskie indeksy potwierdzają obecnie trendy spadkowe. Co więcej, październik jest zwykle czerwonym miesiącem dla wielu rynków. Dlatego przez kolejnymi wzrostami może pojawić się jeszcze więcej bólu.

Amerykańska giełda spadała przez ostatnie dwa miesiące. Ruch ten prawdopodobnie będzie kontynuowany w październiku.

Amerykańska giełda: Czy rynki kryptowalut pójdą w jej ślady?

Nasdaq spadł poniżej swojego poprzedniego dołka z sierpnia, tworząc w tym tygodniu nowy niższy dołek. Trend spadkowy, który został potwierdzony przez analityka kryptowalut “Cold Blooded Shiller”, rozpoczął się w połowie lipca.

Od tego czasu zaawansowany indeks zaawansowanych technologicznie spółek Nasdaq Composite Index spadł o 9% do 13 063. Odnotował ten poziom na zamknięciu notowań w dniu 26 września.

Amerykanska Gielda W Trendzie Spadkowym Czy Rynki Krypto Beda Czerwone W Pazdzierniku 1655e85, NEWSFIN

Wykres Nasdaq / Źródło: X

Dodatkowo, Dow Jones Industrial Average spadł o 5,6% od początku sierpnia.

Co więcej, szerszy indeks S&P 500 Index naśladuje te ruchy. Po wtorkowym dzwonku spadł do 4273 pkt. Jest to ruch w dół o prawie 7% od początku trendu spadkowego z początku lipca.

Co więcej, Kobeissi Letter twierdzi, że S&P 500 spadł o 340 pkt, odkąd Fed usunął “recesję” ze swojej prognozy. Dodano, że Fed wyznaczył dokładny szczyt indeksu S&P 500, który właśnie osiągnął najniższy poziom od czerwca:

“Od tego czasu oczekiwania na obniżkę stóp procentowych przesunięto o rok. Bankructwa przedsiębiorstw osiągnęły najwyższy poziom od czasu pandemii.”

Amerykanska Gielda W Trendzie Spadkowym Czy Rynki Krypto Beda Czerwone W Pazdzierniku F678bf0, NEWSFIN

3-miesięczny wykres SPX / Źródło: Twitter

Wiele znanych banków podążyło za Fedem, porzucając swoje prognozy recesji. Jednak rynki wydają się być wytrwałe.

Rynki kryptowalut były w tym roku lekko skorelowane z akcjami spółek technologicznych. Jenak przez większość czasu pozostawały w konsolidacji.

Po początkowym trendzie wzrostowym w pierwszym kwartale, rynki kryptowalut pozostają na niezmienionym poziomie od połowy marca. Co więcej, spadły o 19% od szczytu z 2023 r. w połowie kwietnia, również wykazując trend spadkowy.

Czerwony październik?

W ujęciu historycznym amerykańska giełda i globalne parkiety są najbardziej zmienne w październiku. Ponieważ trend spadkowy został już potwierdzony, w przyszłym miesiącu sytuacja, w tym również dla kryptowalut, prawdopodobnie jeszcze bardziej się pogorszy.

Październikowy rekord krachów rynkowych sprawia, że jest to najbardziej przerażający miesiąc w kalendarzu finansowym. Panika bankowa z 1907 r., krach giełdowy z 1929 r. i Czarny Poniedziałek z 1987 r. miały miejsce właśnie w październiku.

Podczas bessy w 2022 r. rynki kryptowalut były płaskie przez większość października, nieznacznie zyskując pod koniec miesiąca. Hossa z 2021 r. przyniosła duże zyski dla kryptowalut w październiku, ale rok 2020 był podobny do roku 2022.

Rok 2019 przyniósł krótką falę wzrostową pod koniec października, ale rynki utraciły wszystkie zyski w następnym miesiącu. Rynek niedźwiedzia w 2018 r. przyniósł kolejny płaski październik.

Jeśli historia się powtarza, rynki kryptowalut pozostaną płaskie w przyszłym miesiącu, ale należy pamiętać, że listopad jest zwykle znacznie bardziej zmienny dla tej klasy aktywów.

Aby zapoznać się z najnowszą analizą Bitcoina (BTC) przez BeInCrypto, kliknij tutaj.

Zbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIKZbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIK

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *