Jerzy Krzanowski nie żyje. Był jednym z najbogatszych Polaków

W nocy z czwartku na piątek (6-7 czerwca) policja zakończyła poszukiwania biznesmena Jerzego Krzanowskiego. Po kilkugodzinnej akcji ratownicy znaleźli ciało założyciela firmy meblarskiej Nowy Styl i wspólnika Roberta Lewandowskiego. Zdjęcie

Jerzy Krzanowski Nie Zyje Byl Jednym Z Najbogatszych Polakoacutew Da39d87, NEWSFIN

Jerzy Krzanowski nie żyje /Artur Szczepanski/REPORTER /East News Reklama

Biznesmen wyszedł z domu w czwartek 6 czerwca – i ślad po nim zaginął. Już kilka godzin później policja zakończyła poszukiwania mieszkańca Krościenka Wyżnego. 54-letni Jerzy Krzanowski nie żyje

Jerzy Krzanowski zaginął w czwartek

Jerzy Krzanowski po tym, jak wyszedł z domu, przepadł bez wieści i nie nawiązał kontaktu z rodziną. W poszukiwaniach mężczyzny w Krościenku Wyżnym na Podkarpaciu i okolicach udział wzięli policjanci, strażacy, GOPR, a także psy tropiące i dron z kamerą termowizyjną. 

Reklama

„Około godz. 1 ratownicy odnaleźli ciało mężczyzny. Potwierdzono, że nieżyjący to zaginiony 54-latek. Decyzją prokuratora, ciało zostało zabezpieczone do badań sekcyjnych”, informuje Komenda Miejska Policji w Krośnie.

Przyczyny śmierci na razie nie są znane, a Paweł Buczyński z Komendy Miejskiej Policji w Krośnie, z którym rozmawiał TVN24, dodaje, że poszukiwania były trudne, bo przebiegały głównie na terenie leśnym.

– Odbywały się w większości po terenie leśnym, silnie zakrzewionym, a także zarośniętym wysoką trawą z uwagi na to, że miejsce zaginięcia sąsiaduje z nieczynnym już lotniskiem – tłumaczy podkomisarz.

Ciało biznesmena znaleziono ostatecznie kilkaset metrów od domu.

Biznesmen był jednym z najbogatszych z Polaków

Jerzy Krzanowski to współzałożyciel firmy Nowy Styl, spółki, która jest obecnie jednym z największych w Europie producentów mebli biurowych. Krzanowski był także jednym z najbogatszych Polaków.

Studiował na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie i jeszcze bez dyplomu wyjechał do Stanów Zjednoczonych, gdzie uczył się przedsiębiorczości w firmie Whyte. W 1992 roku wspólnie z bratem Adamem założył Nowy Styl, a już z końcem ubiegłego wieku firma osiągała ogromne sukcesy.

„W 2006 roku tworzymy markę znaną dziś pod nazwą Forum by Nowy Styl. Pod nowym szyldem przygotowujemy siedziska stadionowe na Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej i rozgrywki UEFA”, czytamy na stronie Nowego Stylu.

Później Nowy Styl współpracował już z wieloma znanymi markami, jak Toyota, Siemens czy Deloitte. Wspólny majątek braci Krzanowskich szacowany jest obecnie na ponad 710 mln zł. Tylko w 2023 roku przychody ze sprzedaży Nowego Stylu sięgnęły kwoty 310 mln euro. 

Od kilku lat Krzanowski był także wspólnikiem Roberta Lewandowskiego i Jacka Trybuchowskiego. Wspólnie otworzyli oni restaurację Nine’s w Warszawie.

W 2016 roku Jerzy Krzanowksi usłyszał zarzuty korupcyjne. Nigdy nie przyznał się do winy i chciał wpsółpracować z prokuraturą, która oskarżała go o przyjmowanie i wręczanie korzyści majątkowych. Biznesmen został wówczas aresztowany przez CBA. 

Wideo Odtwarzacz wideo wymaga uruchomienia obsługi JavaScript w przeglądarce. Skrócony tydzień pracy. Paweł Borys, MCI: Temat w perspektywie dekady czy dwóch INTERIA.PL

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *