Rewolucja w montażu paneli fotowoltaicznych z marką Röben

Firma Röben wprowadziła na rynek innowacyjny system do montażu paneli fotowoltaicznych i solarnych. Proponowane rozwiązanie stanowi odpowiedź na rosnące wymagania dekarzy, szukających efektywnych, bezpiecznych i ekonomicznych rozwiązań montażowych.

Innowacyjność systemu Röbena leży w jego konstrukcji, umożliwiającej szybki i bezinwazyjny montaż. Integracja uchwytu z więźbą dachową to nowatorskie rozwiązanie, które redukuje obciążenie połaci dachowej. Jest to szczególnie istotne w kontekście instalacji fotowoltaicznych, gdzie tradycyjne metody do tej pory często wymagały dodatkowego nakładu pracy. Kompatybilność systemu z dachówkami marki Röben — PIEMONT, MONZAplus, MILANO i BERGAMO otwiera drogę do szerokiego zastosowania w różnorodnych projektach.

Elastyczność i uniwersalność

System można zastosować zarówno na nowych, jak i już istniejących dachach. To kompleksowe i optymalne rozwiązanie, którego wyjątkowość ujawnia się w szybkim i bezinwazyjnym montażu oraz w regulacji uchwytu. Dzięki czemu można łatwo go dopasować do różnego rozstawu łat. To szczególnie istotna zaleta przy istniejących już dachach. Co ważne, nie mamy tutaj w ogóle do czynienia z problematycznymi i często czasochłonnymi pracami związanymi, np. z przycinaniem dachówek i dostosowywaniem ich do nowych elementów. Pozwala to skutecznie realizować projekty, zachowując jednocześnie integralność struktury dachu.

 

Bezpieczeństwo i efektywność

Bezpieczeństwo jest zawsze priorytetem w pracach dekarskich, a nowy system montażowy firmy Röben wyznacza nowe standardy w tej dziedzinie. Na dachu przeprowadzane są jedynie proste czynności, przykręcenia uchwytu lub wymiany poszczególnych dachówek. Uchwyt jest trwale związany z więźbą dachową, co eliminuje przenoszenie obciążeń na połać dachową.

Kompatybilność i trwałość

System można montować na trzech modelach dachówek marki Röben. Pierwszym z nich jest dachówka ceramiczna PIEMONT, wyróżniająca się elegancką, spłaszczoną falą oraz dużą przesuwnością wynoszącą aż 38 mm. Wyjątkowa konstrukcja tej dachówki nie tylko zapewnia estetyczny wygląd, ale również wysoką odporność na zmienne warunki atmosferyczne i mechaniczne, co jest kluczowe w kontekście instalacji paneli fotowoltaicznych.

Drugi model to MONZAplus, czyli połączenie klasycznego stylu z innowacyjnymi rozwiązaniami technicznymi. Charakterystyczny dla niej duży format oraz głębokie profilowanie nadają dachom wyrazisty i dynamiczny charakter. Dachówka gwarantuje nie tylko doskonałą szczelność i trwałość, ale także łatwość i szybkość w montażu, co czyni ją odpowiednim wyborem dla różnorodnych projektów, w tym także tych z zastosowaniem paneli fotowoltaicznych i solarnych.

Trzecim modelem jest MILANO, nowość charakteryzująca się dużą tolerancją przesuwu wynoszącą aż 41 mm, która ułatwia dostosowanie się do zastanej więźby, bez konieczności jej wymiany. Jest zatem doskonałą dachówką na dachy poddawane renowacjom. Dodatkowo została wyposażona w głębsze i jednocześnie wyższe zamki, które jeszcze lepiej zabezpieczają połać przed wodą opadową. Jej ponadczasowa forma w większym rozmiarze, doskonale sprawdzi się zarówno na dachach budynków utrzymanych w stylu klasycznym, jak i bardziej współczesnym.

Doceniony i proekologiczny

Innowacyjność systemu została doceniona podczas tegorocznego III Kongresu i Targów Dekarzy, Blacharzy i Cieśli DACH FORUM 2024 w Kielcach. Rozwiązanie firmy Röben otrzymało Złoty Medal w kategorii Pokrycia dachowe i akcesoria, co podkreśla jego innowacyjność i potencjalny pozytywny wpływ na rynek. System jest bowiem odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie rynku na ekologiczne, efektywne i ekonomiczne rozwiązania montażowe. 

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *