Luksusowy Hotel Seidorf w Sosnówce – Oaza Spokoju w Sercu Karkonoszy

Malowniczo położony hotel otoczony lasami, oferujący ekskluzywne pokoje, spektakularne widoki i relaksacyjne Spa, idealny na ucieczkę od miejskiego zgiełku.

Kameralny, urokliwie położony pośród lasów Hotel Seidorf ***** w Sosnówce koło Karpacza to luksusowe miejsce odpoczynku w samym sercu Karkonoszy. Powstał z dala od głównych dróg i miejskiego zgiełku z istniejącego przed laty Hotelu Hainbergshöh (co w tłumaczeniu oznacza Szczyt Gajowej Góry).

Budynek usytuowany jest 670 m n.p.m. na wzgórzu Kazalnica. Został odrestaurowany z wielką starannością i szacunkiem do historii oraz architektury, dzięki czemu stanowi prawdziwą perłę tego regionu i polskiego hotelarstwa. Hotel Seidorf *****, który jest częścią Seidorf Mountain Resort, to jeden z najpiękniej położonych obiektów turystycznych w Polsce. Z każdej strony otaczają go piękne widoki na pasmo Karkonoszy, Zalew Sosnówka, Kotlinę Jeleniogórską i Góry Sokole, które goście podziwiają z okien oraz balkonów ekskluzywnych pokoi. Hotel ma zaledwie 27 pokoi, co tworzy kameralność obiektu gwarantującą gościom wypoczynek i relaks na najwyższym poziomie. Wypocząć można m.in. podczas relaksacyjnych zabiegów, masaży i rytuałów w Spa Seidorf i strefie Wellness.

Aby osiągnąć tak wysoką jakość należało podczas renowacji dopilnować nie tylko takich elementów jak wyposażenie hotelu, ale także m.in. niezwykle starannie zaprojektowaną i wykonana stolarkę okienną. To dzięki jej wielkości hotel ma bogato doświetlone wnętrze, które emanuje ciepłem zarówno dzięki ciekawemu designowi jak i wielkością zastosowanych tu przeszkleń. Właścicielom przy odbudowie obiektu zależało na energooszczędności gwarantującej komfortowe użytkowanie, niskie rachunki jak i prawidłową fizykę budowli oraz ekologiczne funkcjonowanie obiektu. Nie było łatwo spełnić wysokie wymagania właściciela Pana Krzysztofa Pleszewskiego co do połączenia gabarytu i estetyki z jakością oraz wysoką izolacyjnością energooszczędnych okien. Pomogła tu zastosowana w szybie zespolonej ciepła ramka dystansowa SWISSPACER chroniąca krawędź szyby przed negatywnymi skutkami mostka termicznego. – Nie wiedziałem, że ten relatywnie niewielki element okna pomoże zwiększyć parametry termiczne stolarki a jednocześnie zredukuje zjawisko kondensacji pary wodnej na krawędzi drewnianych okien – powiedział Pan Krzysztof Pleszewski, dodając – Posłuchałem się rady Pana Przemka Biegus z firmy BIEGUS Okna, który zasugerował, że jest to niezbędny element nowoczesnej stolarki, dzięki czemu zniknie zjawisko chłodu, co zapewni naszym gościom komfortowe warunki. 

 

Wykonana z pieczołowitą starannością stolarka okienna została stworzona z wielu komponentów, m.in. z szyby zespolonej Glassolutions wyposażonej w ciepłe ramki dystansowe SWISSPACER.

 

Hotel Seidorf ***** to jedno z najlepszych miejsc do wypoczynku gdzie można całkowicie się zrelaksować w hotelowym SPA, odkryć pełnię smaków w Restauracji Szyszka, czy też wybrać aktywniejsze zajęcia. Zimą Seidorf Mountain Resort umożliwia swoim gościom dostęp do stoku narciarskiego w Borowicach, a wiosną zaproponuje wizytę w parku linowym na swoim terenie. W Resorcie w Sosnówce nie zabraknie atrakcji w postaci strefy ognisk, sali kinowej, a także sali i placu zabaw dla najmłodszych. W tym miejscu każdy gość odnajdzie komfort wypoczynku.

 

Więcej informacji można znaleźć na stronach:

www.swisspacer.com 

https://www.swisspacer.com/pl/insights/oszczednosc-energii      

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *