Budujemy dom szkieletowy. Odkryj płytę mfp® – najczęściej wybieraną przez specjalistów.

Od fundamentu aż po dach – płyta mfp® sprawdzi się na praktycznie każdym etapie budowy domu w technologii szkieletowej. To niezwykle wszechstronny materiał o unikalnych właściwościach. Jeśli cenisz sobie sprawdzone i niezawodne rozwiązania, wybierz płytę mfp® od Pfleiderer, której zaufało wielu specjalistów.

Dom w technologii szkieletowej to rozwiązanie na miarę naszych czasów – możemy postawić budynek szybko i bez dużego bałaganu, jaki zwykle ma miejsce podczas budowy domu z cegieł. Do wyboru mamy wiele gotowych projektów, wpisujących się w światowe trendy budownictwa, jak również we współpracy z architektem, możemy dopasować bryłę budynku całkowicie do swoich potrzeb. Dom w technologii szkieletowej jest też zdecydowanie bardziej plastyczny pod względem organizacji układu pomieszczeń. Dużą zaletą jest możliwość późniejszego wprowadzania kosmetycznych zmian wewnątrz budynku, np. gdy po pewnym czasie mieszkania, stwierdzimy, że jednak przydałaby się nam spiżarnia obok kuchni. Jeśli przestrzeń na to pozwala, z łatwością wydzielimy w domu taką dodatkową strefę. W budynku murowanym nie zawsze jest to możliwe lub wiąże się z kosztownym i kłopotliwym remontem. Nic więc dziwnego, że technologia ta zyskuje na popularności. Budownictwo szkieletowe to także sposób na zdrowy, ekologiczny dom, co w dzisiejszych czasach ma ogromne znaczenie. Między innymi z tego powodu producenci domów szkieletowych wybierają płyty mfp® firmy Pfleiderer, ponieważ są one materiałem drewnopochodnym i… ekologicznym, który produkuje się z odpadów drzewnych, tj. zrębki i wióry tartaczne, przy zachowaniu naturalnego zapachu surowca i ograniczeniu emisji CO2. Co więcej, płyty mfp® Pfleiderer mają bardzo szerokie spektrum zastosowania, to wyjątkowo funkcjonalny materiał, który przyda się już od samego początku – od wylewania fundamentu, aż po budowę poszycia dachu. Jakie jeszcze są ich zalety?

Ciepła, odporna na wilgoć

Zbudowanie ciepłego domu, który charakteryzuje się niskim zapotrzebowaniem energetycznym, ma duże znaczenie przy późniejszym użytkowaniu budynku. Nie tylko pod względem samego komfortu jego mieszkańców, ale również tego, jakiej wysokości opłaty będą musieli ponosić. Płyty mfp® Pfleiderer mają znakomite parametry, jeśli mówimy o ochronie przed stratami ciepła – współczynnik oporu termicznego wynosi λ = 0,12 (W/m · k). Płyty odporne są również na działanie wilgoci. Już na początkowym etapie budowy możemy wykorzystać ją do stworzenia konstrukcji pod wylewkę fundamentu. Dzięki ponadprzeciętnej odporności na wilgoć, sprawdzi się w tym zadaniu idealnie. Współczynnik spęcznienia płyty pod wpływem wody wynosi jedynie 10%, a gdy się ją całkowicie wysuszy, płyta powraca do swoich pierwotnych rozmiarów. Pfleiderer płytę mfp® oferuje w tradycyjnej wersji oraz w wersji pióro-wpust, dzięki czemu znakomicie sprawdza się ona również jako element poszycia dachu. Technologia ta zapewnia montaż płyty bez zbędnych szczelin, z całkowicie gładką powierzchnią, co pozwala zniwelować do minimum mostki termiczne i gwarantuje bezproblemowe pokrycie blachą czy dachówką.

 

Dźwiękoszczelna i wytrzymała

Z wyboru płyty mfp® Pfleiderer będą zadowoleni Ci, którzy cenią sobie komfort, jakim jest ograniczenie hałasu w domu. Stanowi ona bowiem doskonałą izolację akustyczną z uwagi na swoją gęstość – tłumienie dźwięków powietrznych płyty 12 mm wynosi R=26 dB. Jest lepszym izolatorem dźwięku niż cegła o grubości 11,4 cm. Producenci domów szkieletowych stosują płytę mfp® Pfleiderer do wykonania cichych podłóg, ścian i stropów.

 

Ekologiczna, zero waste

 

Przy budowie domu nie można zapominać o aspektach ekologicznych. Warto wybierać takie materiały, które powstają z troską o środowisko naturalne, ale też pozwalają na wytworzenie jak najmniejszej ilości odpadów, a więc można je wykorzystać praktycznie do maksimum. Płyty mfp® Pfleiderer w całości powstają z recyklingu, są więc materiałem ekologicznym, przyjaznym dla dobra naszej planety, a dzięki wyjątkowej trwałości, pozwalają zbudować dom, który będzie służył przez długie lata. Docenili ją także znani architekci, m.in. Piotr Kuczia, który wykorzystał płytę mfp® przy budowie wielokrotnie nagradzanego w dziedzinie architektury domu – Wormhouse.

Przy budowie Wormhouse świadomie projektowano odpady, tak aby mogły one posłużyć również do innych celów. Płyta mfp® została tu wykorzystana np. do zbudowania konstrukcji podwieszanego do sufitu łóżka oraz foteli-hokerów. Nie mniej pomysłowe są też inne przedmioty, które zrobiono z pozostałości po płytach mfp® Pfleiderer. Inwestor zadbał o praktycznie każdy skrawek zakupionego materiału – nowe życie zyskały nawet palety czy przekładki, na których transportowano płyty mfp®. W ten sposób z pozornie nieprzydatnych resztek powstały ciekawe elementy wyposażenia wnętrza.

Płyty drewnopochodne mfp® firmy Pfleiderer to doskonała alternatywa dla wielu innych, dostępnych na rynku materiałów budowlanych. Możliwość wykorzystania jej na praktycznie każdym etapie budowy, zapewnia ogromną wygodę i pozwala na oszczędności. Najważniejsze jednak jest to, że daje nam pewność wyboru trwałego materiału wysokiej jakości. Takiego, który chętnie stosowany jest przez największych producentów domów szkieletowych w Polsce.

Więcej informacji znajdziesz na stronie: https://www.pfleiderer.pl/pl/produkty/BUDOWNICTWO/plyta-budowlana-mfp

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *