Budimex otworzył ważny węzeł autostradowy na Słowacji

Język źródłowy: Polski Budimex oddał do użytku kluczowy węzeł autostradowy D1/D4 na Słowacji. Inwestycja D1/D4 Bratysława – Triblavina zakładała rozszerzenie autostrady oraz modernizację istniejącej infrastruktury drogowej.

Budimex przekazał do ruchu kluczowy węzeł autostradowy na Słowacji

/ Budimex

Jak zaznaczono w oświadczeniu prasowym, udostępnienie ostatnich trzech łącznic oznacza pełne oddanie do dyspozycji kierowców całego ośmioramiennego węzła drogowego. Nowa infrastruktura w znacznym stopniu odciąża Bratysławę od ruchu ciężkiego, kierując ruch tranzytowy na autostradową obwodnicę miasta.

W ramach realizacji prac Budimex stworzył łącznie 160 obiektów budowlanych, w tym postawił 18 mostów, udostępnił 8 nowych zjazdów i wjazdów autostradowych oraz zmodernizował łącznie ponad 5 kilometrów istniejącej drogi D1.

Umowa na realizację przedsięwzięcia D1/D4 Bratysława – Triblavina została zawarta między Budimexem a słowackim zarządcą dróg NDS w 2022 roku, stanowiąc pierwszy kontrakt Budimeksu na rynku słowackim.

Ekspansja na rynkach zagranicznych stanowi jeden z elementów dywersyfikacji portfolio Budimeksu. Obecność na wybranych rynkach europejskich grupy skupia się przede wszystkim na przedsięwzięciach drogowych, kolejowych i hydrotechnicznych. Na Słowacji Budimex działa od 2021 roku. (PAP Biznes)

doa/

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *